Alan Adı Domain Tescili

Domain Tescili İle Firmanızı İnternet Üzerinde Garanti Altına Alın

Domain tescili yani alan adı internet sitenizin ismidir. Www ibaresi ile başlayıp com ile biten internet sitesi ismine domain Türkçe ismi ile alan adı denilmektedir. Alan adları firmalar için altın değer taşımaktadır. Firmanın logosu kadar önemli olan domain firmanın internetteki varlığının temelidir. Firmalar internet siteleri sayesinde müşterilerinin kendilerine ulaşmasını ve müşterilerine kendilerini tanıtmalarını sağlamaktadır. Bu nednele domain bir firmanın web sitesi ve internet üzerindeki kurumsallığı açısından son derece hayati öneme sahiptir.

Domainler yalnızca com ile bitmez. Com uzantısı haricinde net, tech, org, club, me, info, co, online, xyz, app, io, tv, biz, co.uk, guru, us, ws, work gibi bir çok uzantı alınabilmektedir. Bu uzantılardan en önemlileri com, net ve org uzantılarıdır. Firmalar domain konusunda çok fazla bilgi sahibi olmadıkları için yalnızca bu uzantılardan birini alarak internet sitelerini yaptırmakta ve reklam çalışmaları başlatmaktadır. Ancak kötü niyetli kişilerin önüne geçmek amacı ile bir domainin en azından com, net ve org uzantıları alınmalıdır. Bu sayede rakipleriniz veya aynı ismi taşıyan başka firmalar bu uzantıları alarak kurumsallığınıza ve ticari itibarınıza zarar verebilecek herhangi bir durum yaratmalarının önüne geçebilirsiniz.

Furkan Marka Patent Tasarım Tescil Danışmanlık Ofisi olarak domain tescili hizmetlerimiz ile firmanızın ticari prestijini korumaktayız. Farklı sektörlerden aynı ismi taşıyan rakipleriniz varsa bir an önce alan adı tescilinin yapılarak firmanıza zarar gelmemesini sağlamaktayız. Domain tescili işlemleri marka tescil işlemleri ile birlikte yürütüldüğü takdirde çok daha sağlam olmakta ve boş alan adlarının belirlenerek markanın oluşturulması ile mevcut markanızın alan adının dolu olma riskini en baştan bertaraf etmiş olmaktayız. Firmanızın internetteki ismini tehlikeye atarak itibarınıza zarar gelmesini ve prestij kaybını yaşayabilirsiniz. Bu nedenle domain tescili mutlaka yaptırılmalı ve firmanın geleceği garanti altına alınmalıdır. Alan adı tescili hakkında detaylı bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 

Domain Tescili | Furkan Google Seo Sem Reklam Ajansı Sosyal Medya Yönetimi