Google Ads (Adwords) Reklamları

Google Ads (Adwords) Nedir?

Google Ads yani eski adı ile Google Adwords, Google tarafından sağlanan reklam oluşturm ve yönetme hizmetidir. Google’ın sahip olduğu arama motoru olarak en çok kullanılma gücü sayesinde aramalar kısmı başta olmak üzere bir çok farklı reklam türü ile çeşitli yerlere firmanızın, ürün veya hizmetlerinizin reklamını verebildiğiniz Google’ın reklam oluşturma aracıdır.

Google Ads (Adwords) Avantajları Nelerdir?

Google Ads’in arama ağı, görüntülü reklam ağı, alışveriş reklamları, video reklamları ve uygulama reklamları olmak üzere 5 farklı reklam modeli bulunmaktadır. Bu anlamda Google reklamları bir çok reklam platformlarına göre daha etkili ve verimli olmaktadır.

 | Furkan Google Seo Sem Reklam Ajansı Sosyal Medya Yönetimi
 | Furkan Google Seo Sem Reklam Ajansı Sosyal Medya Yönetimi

Arama Ağı Reklamları

Arama ağı reklamları Google’da potansiyel müşterileriniz firmanızın verdiği hizmetleri veya sattığınız ürünleri arattığında karşısına ilk sıralarda çıkmanızı sağlamaktadır. Yani müşterilerinizin size ihtiyacı olduğu anda karşılarına çıkarak maksimum verimi elde etmenizi sağlamaktadır. Arama ağı reklamlarında reklam ücreti aranılan kelimelerin ücretleri üzerinden hesaplanır.

Görüntülü Reklam Ağı

Google görüntülü reklam ağı, G0oogle’ın Gmail gibi hizmetlerinde ve diğer Google’a bağlı sitelerde metin ve resim reklamı yapmanızı sağlayan bir hizmettir. Bu reklam türünde ücretlendirme reklam bölümüne tıklama yapıldığında ve insanlar sitenize geldiğinde yapılır. Reklam veren ve hedef kitlesinin seçimi kolay olan firmalara mükemmel seçim yapabilme imkânı tanımakla birlikte oldukça işlevsel bir reklam türüdür.

Alışveriş Reklamları

Google alışveriş reklamları ile ürünlerinizle ilgili arama yapıldığında arama sonucu sayfasındaki ürün listesi biçiminde görünmektedir. Bu reklam türünün ücretlendirmesi de tıklama başına fiyatlandırılmaktadır. Ürün adının aranması sonucunda sadece bu ürünü arayan kişilere gösterildiğinden alışveriş reklamlarının dönüşümü oldukça yüksektir. Maliyet ve kazanç grafiğine bakıldığında ürün satan firmaların en çok fayda gördüğü reklam türlerinden birisidir. Üstelik bu reklam türünün tıklama başı ücretleri de oldukça düşüktür.

 | Furkan Google Seo Sem Reklam Ajansı Sosyal Medya Yönetimi
 | Furkan Google Seo Sem Reklam Ajansı Sosyal Medya Yönetimi

Video Reklamları

Video reklamları firmanızı, firmanızın müşterilerine sunmuş olduğu ürün veya hizmetleri anlattığınız videolar ile müşterilerinizin karşısına çıkmak için kullanılan bir reklam türüdür. Video reklamlarınız, Youtube gibi video sitelerinde yayınlanarak müşterilerinizle doğrudan iletişim kurmanızı, kendinizi ve hizmetlerinizi video sayesinde kapsamlı bir şekilde anlatmanızı mümkün kılar. Cinsiyet, yaş, ikamet yeri, saat vb. hedeflemeler ile direk müşteri potansiyeli taşıyan kişilerin karşısına çıkmanızı mümkün kılar. Hedeflemesine uygun bir reklam yöntemidir. Video reklamları tıklama başına ücretlendirilmektedir.

Google Ads Reklamlarında Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

Furkan Reklam Ajansı olarak Google Partner sistemi içerisinde yer alan nadir firmalardan birisiyiz. Google reklamlarınızı Google Adwords eğitimi almış, sertifikalı Google Ads uzmanlarımız oluşturmaktadır. Google Ads reklamları ile ilgili uzun yıllardan beri hizmet veren firmamız Google’ın yetkili iş yerlerindendir. Google Ads reklamları son derece uzmanlık isteyen ve oldukça teknik bir çok ayrıntıya sahip kompleks bir sistemdir. Google Ads reklamlarını oluşturken yapılan bir hata veya atlanan bir bölüm reklamlarınızın etkisini düşürerek malietlerinizi oldukça yükseltecektir. Google Ads uzmanı olmayan kişilerin yapmış olduğu reklamlar paranızın büyük bir bölümünün boşa gitmesi ve hedeflediğiniz müşteri kitlesine ulaşamamanızla sonuçlanmaktadır. Bu nedenle Google Ads reklamları yaptırmak istiyor ve kafanız karışmış durumdaysa bizi arayarak fikir alabilirsiniz. Google Ads uzmanlarımız tarafından aklınıza takılan tüm sorular cevaplanacaktır.