Facebook Sponsorlu Reklamları

Neden Facebook Reklamları?

Facebook tüm dünyada en çok kullanılan sosyal medya platformu olma özelliği ile firmalar için bir hazine değeri taşımaktadır. Facebook reklam algoritmalarını her geçen gün daha da geliştirmeye ve reklam verenlerin daha etkili sonuçlar almasını sağlamaya yönelik çalışmalarına devam etmektedir. Üstelik facebook reklamları bir çok online reklam platformlarına göre hem daha ucuz hem de daha etkilidir. Facebook, kullanıcılarının bilgilerini toplamakta ve reklamlarını daha etkili hale getirmek için kullanmaktadır. Facebook’un içerisindeki datalar reklam vermek isteyen firmalara bir çok farklı şekilde hedef kitle belirlemelerini mümkün kılmaktadır.

 | Furkan Google Seo Sem Reklam Ajansı Sosyal Medya Yönetimi
 | Furkan Google Seo Sem Reklam Ajansı Sosyal Medya Yönetimi

Facebook Her Şeyi Biliyor Mu?

Facebook’un kullanıcıları hakkında çok detaylı bilgiler topladığı tüm dünyada bilinen bir gerçektir. Geçtiğimiz dönemlerde bu nedenle mahkemelik olduğu ve Facebook’un ceo’sunun mahkemede ifade verdiği basın organlarında bir çok kez yer aldı. Peki Facebook bunu ne için yapıyor? Facebook, kullanıcısının neleri sevdiği, ilgi alanları, hobileri, alışkanlıkları, arkadaş çevresi, yaptığı alışverişleri vb. bir çok ayrıntıyı algoritmaları aracılığı ile kayıt etmektedir. Bu bilgileri ise reklam veren firmaların müşteri kitlesini belirlemek için firmalara sunmaktadır.

Facebook Reklamlarının Avantajları Nelerdir?

Facebook algoritmasında topladığı tüm bilgileri reklam veren firmaların kullanımına sunarak müşteri kitlesini lazer hedeflemelerle belirlemesini mümkün kılmaktadır. Facebook üzerinden reklam vermek isteyen bir firma müşterilerini çok kolay bir şekilde facebook’a tanımlamakta ve facebook’tan reklamlarını bu kişilere göstermesini isteyebilmektedir. Bu nedenle facebook reklamları bir çok firmanın müşterilerine ulaşması açısından çok büyük bir kolaylık sunmakla birlikte verim elde etmesini sağlamaktadır.

 | Furkan Google Seo Sem Reklam Ajansı Sosyal Medya Yönetimi

Facebook Reklam Uzmanları İle Çalışın Para ve Zaman Kaybetmeyin

Furkan Reklam Ajansı 10 yıldan bu yana firmalara internet üzerine farklı hizmetler sunmaktadır. Kurumsal Google SEO uyumlu web sitelerinden, kurumsal sosyal medya sayfalarının oluşturulmasına, Google Ads reklamlarından, Facebook gibi sosyal medya reklamlarına kadar bir çok alanda çalıştığı firmalra kurumsallaşmak, marka değeri yaratmak ve sektöründe lider haline gelmek gibi konularda vizyonu ile işletmelere ışık tutmaktadır. Facebook reklamları ile firmalara hem ürün veya hizmetlerini tanıtma imkânı sağlamakta hem de müşterileri ile iletişim kurmalarını mümkün hale getirmektedir. Facebook reklamları firmalara mevcut müşteri kitlesini tam olarak net bir şekilde belirleme imkânı sunmakla birlikte facebook reklam uzmanı olmayan kişilerce yapılan reklamlar firmaya hem çok fazla para kaybettirmekte hem de zamanını ve hevesini kırmaktadır. Ancak profesyonel kişi ve kurumların yaptığı facebook reklamları firmayı hedefine ulaştırmakta ve boşuna para ve zaman kaybettirmemektedir. Bu nedenle her işte olduğu gibi facebook reklamları konusunda da mutlaka uzman firmalara danışılmalıdır. Furkan Reklam Ajansı olarak Konya’da müşterilerimize facebook reklamları konusunda profesyonel destek sunmakta ve firmaların müşterilerini arttırmalarını sağlayarak işlerini büyütmelerinde yol gösterici olarak görev almaktayız. Siz de firmanızın müşterilerini arttırmak ve işinizi daha ileriye taşımak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.