Linkedin Reklamları

Linkedin Nedir?

Linkedin sosyal medya platformları içerisinde en farklısıdır. Her sosyal medya platformunu diğerlerinden ayıran bir takım özellikleri bulunur. Linkedin ise iş dünyasının sosyal medyasıdır. Linkedin’de insanlar yalnızca ad ve soyadları ile hesap açmazlar. Çalıştığı kurum ve mevcut pozisyonlarını belirten ünvanlar ile birlikte isim ve soyisimleri ile bu mecrada hesap oluştururlar. Tüm dünyada iş dünyasının kullandığı ve ülkemizde de bir çok büyük firmanın kurumsal olarak kullandığı Linkedin’de iş görüşmeleri yapılır, büyük miktarlarda ticari bağlantılar yapılır, mal ve hizmet alınıp satılır. Aynı zamanda firmalar personel alımlarını ilana çıkmadan mevcut görevi ve yaptığı çalışmaları bildikleri çalışanlarla iletişime geçerek yaparlar.

 | Furkan Google Seo Sem Reklam Ajansı Sosyal Medya Yönetimi
 | Furkan Google Seo Sem Reklam Ajansı Sosyal Medya Yönetimi

Linkedin Reklamlarının Avantajları Nelerdir?

Linkedin’in bu kurumsal ve iş odaklı özelliği bir çok firmanın yeni müşterilere ulaşmasını ve iş sözleşmeleri yapmasını sağlamaktadır. Linkedin’de firmalar tekil müşteri odaklı olmaktan ziyade iş yapacakları firmalar ararlar. Yani Linkedin reklamları son kullanıcı odaklı değil, birlikte iş yapacakları firmalar üzerine yoğunlaşır. Örneğin imalat yapan firmaların karşısına kullandıkları ve sizin firmanızın ürettiği ürünler ile çıkarak o firma ile toplu bir alım satım işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bu özelliği ile linkedin reklamları firmalar arasındaki iş bağlantılarının yapılması ve büyük çaplı iş sözleşmeleri yapmak için bulunmaz bir nimettir.

Linkedin'de Reklam Vermek

Ülkemizde bir çok firma son kullanıcı ile değil, firmalar ile iş yapmaktadır. Bir çok firmanın müşterisi başka firmalar olduğundan yeni firmaların keşfedilmesi ve iş yapmadıkları farklı firmaları bağlamak için Linkedin reklamları tercih edilmektedir. Ancak Linkedin mevcut özellikleri sayesinde reklam politikalarını çok sıkı tutmaktadır. Bunun en büyük nedeni kullanıcılarının büyük firmalardan oluşması ve iş ilişkisi içerisinde hareket etmeleridir. Bu nedenle Linkedin, reklam vermek isteyenlere reklamları ile ilgili bir dizi kurallar koymakta ve bu kadar ciddi bir platformda yaşanacak herhangi bir problemin ortaya çıkmaması için elinden geleni yapmaktadır. İşte bu yüzden Linkedin’de reklam vermek isteyen firmalar Linkedin reklamlarında uzman firmalar ile çalışmak zorundalar. Reklamlarında herhangi bir kuralı çiğnemek tüm marka hesaplarının kapatılmasına, bu da bir çok firma ile iş ilişkilerinin sona ermesine neden olacağından mutlaka profesyonellerle çalışmak gerekmektedir. Furkan Reklam Ajansı olarak uzun yıllardan beri sosyal medya reklamları konusunda profesyonel hizmet vermekteyiz. Linkedin reklamları hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.

 | Furkan Google Seo Sem Reklam Ajansı Sosyal Medya Yönetimi