Bing Ads Reklamları

Bing Reklamları İle Tanışmaya Hazır Mısınız?

Bing, Microsoft Corporation tarafından sağlanan bir arama motoru hizmetidir. Yeni bir bilgisayar aldıysanız microsoft bing arama motorunu etkili bir şekilde kullanabilirsiniz. Ülkemizde çok fazla Bing kullanıcısı yoktur. Bing arama motoru Google ve Yandex’in çok gerisinde kalmıştır. Ancak özellikle Amerika ve Avrupa bölgesinde Bing’in payının hızla arttığı, dünyanın en büyük arama motoru Google’ı azar azar tehdit ettiği de görülmektedir. Türkiye’de Google’ın ve Yandex’in gerisinde kalsa da kullanıcı sayısı yavaş yavaş yurtdışında artmaktadır ve Kuzey Amerika ve Avrupa’ya giriş yapılırken, Google Adwords’ün bir sonraki adımı olarak kullanılabilir.

 | Furkan Google Seo Sem Reklam Ajansı Sosyal Medya Yönetimi
 | Furkan Google Seo Sem Reklam Ajansı Sosyal Medya Yönetimi

Bing'in Mobil Kullanıcıları Ne Durumda?

Bing’in varsayılan olarak ayarladığı mobil model Windows Phone’dur, ancak iPhone ve Android telefonların payı önemli oranda yüksek olduğundan bu oran düşük kalmaktadır. Bu nedenle sayı onlarla karşılaştırıldığında çok küçüktür. Elbette, Bing uygulamasını, iPhone’u ve diğerlerini indiren ve kullanan kullanıcılar için arama motoru ayarını Bing olarak değiştirmek mümkündür, ancak mobil kullanıcıların yüzdesi masaüstüne göre biraz daha düşüktür.

Bing Reklamını Kullanmanın Faydası Nedir?

Bing Google’dan daha az kullanıcıya sahip olmasına rağmen, bing reklamları aramayı erişebileceğiniz segmentlere ayırarak dönüşüm almayı kolaylaştırmaktadır. Yani hedef kitlenizi ayrıntılı bir şekilde kategorilendirerek daha doğru bir kitleye ulaşmanızı mümkün kılmaktadır. Bing reklamları henüz ülkemiz için yeterli faydayı sağlayamamakla birlikte özellikle Amerika ve Avrupa bölgesinde iş yapan firmalara oldukça büyük fayda sağlamaktadır.

 | Furkan Google Seo Sem Reklam Ajansı Sosyal Medya Yönetimi
 | Furkan Google Seo Sem Reklam Ajansı Sosyal Medya Yönetimi

Bing Reklamını Başlatmanın Zamanı Nedir?

İşletmeniz aşağıdaki durumları yakalamışsa, Bing reklamlarını kullanmayı düşünebilirsiniz.

  • Yurtdışı için Google AdWords’de reklam veriyor ve sürekli dönüşümler alıyorsanız.
  • Kuzey Amerika, Avrupa vb. Bing kullanıcılarına sahip ülkelerde iş yapıyorsanız.
  • Öncelikle, en yüksek paya sahip Google’da reklam vererek belirli bir kitleye ulaşmışsanız ve istikrarlı bir şekilde büyümeye devam etmek istiyorsanız yeni müşterileri hedeflemek için Bing reklamını denizaşırı ülkeler için kullanabilirsiniz.