Apple Haritalar

Apple Haritalarda Yoksanız Apple Kullanıcıları İçin Yoksunuz

 | Furkan Google Seo Sem Reklam Ajansı Sosyal Medya Yönetimi

Apple özellikle son 5 yıldan bu tarafa müşteri sayısını katlayarak arttırmış ve Dünya üzerinde en büyük 3 şirketten birisi olmayı başarmış bir firmadır. Apple’ın bu başarısı ürettiği telefon, tablet, bilgisayar ve televizyon gibi akıllı cihazların kalitesi ve prestiji sayesinde olmuştur. Apple telefon kullanıcıları her geçen yıl diğer marka telefon kullanıcıları ile oranlandığında pasta payını büyüterek ilerlemektedir. Ülkemizde de apple marka telefon kullanan kişiler giderek artmaktadır. Apple artık yalnızca telefon gibi akıllı cihazlar üreten bir firma değildir. Ürettiği ve geliştirdiği bu tarz teknolojilere yazılım alanında da büyük yenilikler getirmekte ve kendisini her alanda iş yapan bir firma haline getirmeye çalışmaktadır.

 | Furkan Google Seo Sem Reklam Ajansı Sosyal Medya Yönetimi

Apple 1 sene öncesinde harita ve navigasyon hizmetlerini Google’dan satın almaktaydı. Ancak özellikle 2018’in 6. ayından itibaren kendi harita ve navigasyon altyapısını oluşturarak müşterilerinin kullanımına sunmaya başladı. Giderek daha da geliştirilen Apple maps connect uygulaması apple marka cihazlar kullanan kişilerin apple’ın kendi harita ve navigasyon sistemini kullanmasını sağlamaktadır. Bu durum ise işletmeler için apple haritalarda da yer almasını zorunlu hale getirdi. Önceden Google’ın harita sistemini kullandığı için Google maps üzerinde var olan firmalar apple marka cihaz kullanan müşterilerine de ulaşmaktaydı. Ancak bu değişimden dolayı artık firmalar apple haritalarda yer almıyorsa apple marka cihazlar kullanan müşterilerine ulaşamamaktadırlar.

 | Furkan Google Seo Sem Reklam Ajansı Sosyal Medya Yönetimi
 | Furkan Google Seo Sem Reklam Ajansı Sosyal Medya Yönetimi

Bu değişim nedeniyle bizler de firmalara bu durumu ayrıntıları ile açıklamakta ve apple maps üzerinde de yer almaları gerektiğini anlatmaktayız. Teknolojinin her geçen yıl daha da hızlanarak geliştiği günümüzde firmaların müşterilerine ulaşabilme yolları da çeşitlenerek artmaktadır. Ticaretin tamamen internete kaydığı bu dönemde firmalar hayatta kalmak için teknolojiye ve internete yatırım yapmak zorundalar. Bu zorunluluğu göremeyen ve bu alanlara yatırım yapmayıp klasik yöntemlerle devam etmeye çalışan işletmelerin önümüzdeki 5 yıl içerisinde çok büyük bir bölümü yok olmaya mahkum olacaklardır. Bu tespit bizim değil, büyük ekonomi ve sektör analistlerin çalışmalarında yapılmış ve doğruluğu bir çok kesim tarafından kabul edilmiş bir gerçektir.

Furkan Reklam Ajansı olarak firmaları bu değişime uydurmakta ve ticaretlerini yeni düzene uygun hale getirerek rakipleri ile aralrındaki makası açmalarına yardım etmekteyiz. Reklam sektörünün dahi giderek değiştiği bu ortamda firmaların yerinde sayması ve gelişimi reddetmesi kendilerini bile bile iflasa sürüklemesi anlamına gelmektedir. Özellikle ekonomik şartların giderek ağırlaştığı ülkemizde firmalar için işini internete taşımak hayatta kalabilmenin tek yolu haline gelmiştir. Furkan Reklam Ajansı olarak firmaları apple haritalar gibi müşterilerine ulaşabilmek için kullanması gereken ne kadar platform varsa hepsine geçiş yapmakta ve işlerini arttırmaktayız. Detaylı bilgi almak ve değişen ticaret döneminde geride kalmamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 | Furkan Google Seo Sem Reklam Ajansı Sosyal Medya Yönetimi