Sponsorlu Twitter Reklamları

 | Furkan Google Seo Sem Reklam Ajansı Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal Medyada Twitter'in Yeri

Twitter reklamları günümüzde internet reklamcılığının en az maliyetli reklamlarından birisidir. Twitter, kullanıcılarının özellikleri ve kitlesi bakımından diğer sosyal medya platformlarından çok farklı bir konumda yer almaktadır. İnsanlar Twitter’ı özellikle ülkemizde sosyal haberleşme ve halkın kendi kamuoyunu oluşturduğu bir mecra olarak görmekte ve kullanmaktadır. Hal böyle iken twitter’da diğer sosyal medya platformlarındaki gibi önemsiz ve gereksiz konular değil ciddi toplumsal ve siyasi sorunlar konuşulur. Twitter’ın günün en çok konuşulan konu başlıklarını listelediği bir sisteme sahip olması ve bu başlıklar sayesinde insanların konuşulan konular hakkında fikirlerini belirtmesi açısından bir çok siyasi kurumlara bile etki edecek gücü bulunmaktadır.

Twitter Reklamlarının Özellikleri

Twitter’ın bu özelliğinden dolayı toplumsal meselelere ilgi duyan bir çok kişi bu platformda bulunmaktadır. Twitter bu özelliği ile Dünya’nın her yerinde ciddi bir sosyal medya platformu olarak görülmekte ve twitter yöneticileri tarafından da bu özelliği korunmaya çalışılmaktadır. Bu nedenle twitter, reklam kurallarını çok sıkı tutmakta ve bu ciddi ortama zarar verecek hiç bir reklamı yayınlamamaktadır. Firmalar, müşteri kitlesine ulaşmak için twitter’da yayınlacağı reklamlar hakkında işin uzmanlarına başvurmalıdır. Aksi halde reklamları durduralabilir ve hesapları kapatılabilir. Bu ihtimal özellikle marka algısı ile hareket eden ve kurumsal kimliğine önem veren firmalar için çok büyük bir risktir.

 | Furkan Google Seo Sem Reklam Ajansı Sosyal Medya Yönetimi
 | Furkan Google Seo Sem Reklam Ajansı Sosyal Medya Yönetimi

Twitter Reklamlarında Profesyonellik

Twitter’ın reklam politikalarındaki katılık ve reklam vermek için yapılması gereken ayarların oldukça ayrıntılı ve karmaşık olması twitter reklamları için mutlaka uzmanlardan destek alınmasını gerektirmektedir. Furkan Reklam Ajansı olarak twitter reklamları konusunda deneyimli ajansımız sizlere profesyonel hizmet sunmaktayız. Twitter reklamlarının en profesyonel şekilde oluşturulması ve hedef kitle analizleri ile yapılan reklam ayarları sayesinde ürün veya hizmetlerinizi doğru kişilerin önüne çıkartarak maksimum verimi minimum reklam maliyetiyle elde etmenizi sağlamaktayız.