Pinterest Reklamları

Pinterest Nedir?

Pinterest, ilgi alanlarına ve resimlere dayalı bir sosyal medya platformudur. Görsel yönü oldukça kuvvetli olan Pinterest, kadınların ve gençlerin yoğunlukta olduğu kullanıcı kitlesi ile de firmaların ilgisini üzerine çekmektedir. Bir Pinterest hesabı açtığınızda ilgi alanlarınızı işaretleyerek başlarsınız. Bu da Pinterest’in sizi hangi kategoriye koyacağını belirlemesini ve ilgi alanlarınız ile alakalı içerikleri göstermesini sağlamaktadır. Pinterest içerisindeki görsel sayısı tüm sosyal medyaların içerisinde bulunan görsellerden daha fazladır. Pinterest kullanıcıları bu platfom içerisinde ilgi alanları ile alakalı resimler paylaşmakta ve farklı resimlere ulaşmaktadır. Örneğin ilgi alanlarından birisi bahçe ve çiçekler olan kullanıcı bahçe ve çiçeklerle alakalı hiç bir yerde bulamayacağı görsellere ulaşmaktadır. Bu yönü ile Pinterest her geçen gün kullanıcı sayısını arttıran ve büyüyen bir sosyal medya platformudur.

 | Furkan Google Seo Sem Reklam Ajansı Sosyal Medya Yönetimi
 | Furkan Google Seo Sem Reklam Ajansı Sosyal Medya Yönetimi

Pinterest Reklamlarının Avantajları Nelerdir?

Pinterest, kullanıcı kitlesi göz önüne alındığında bir çok firmanın müşteri kitlesine uyan ve firmaya en çok geliri getiren kesim tarafından kullanılan bir sosyal medya platformudur. Yapılan araştırmalara göre farklı sosyal medyalarda verilen reklamlara en çok Pinterest üzerinde geri dönüş olmuştur. Yani bir firma sosyal medya platformlarına reklam verdiğinde en çok pinterestteki reklamlardan gelir elde etmiştir. Hal böyle iken firmalar için vazgeçilmez bir reklam platformu olma özelliği taşımaktadır. Üstelik pinterest kullanıcı sayısı olarak facebook, twitter, instagram’ın gerisinde olduğu için reklam maliyetlerini de oldukça düşük miktarlarda tutmaktadır. Yani pinterest üzerinde reklam vermek isteyen firmalar daha az maliyetle daha fazla kişiye ulaşma imkanı bulmaktadır.

Pinterest Reklamı Nasıl Verilir?

Pinterest, kullanıcılarını ilgi alanlarına göre kategorilendirdiğinden reklamlarınız müşteri potansiyeli olmayan kullanıcılara gösterilmemektedir. Ancak müşteri olma potansiyeli taşıyan hedef kitlenizi Pinterest’e doğru bir şekilde tanımlamalısınız. Pinterest reklamları doğru verildiği takdirde geri dönüş açısından en çok getirisi olan reklam türüdür. Ancak bu konuda bilgi sahibi olmayan kişiler tarafından yapılan reklamlar herhangi bir fayda getirmemekte üstelik zaman ve para kaybına neden olmaktadır. Bu nedenle Pinterest reklamları konusunda deneyimli ve bu konuda profesyonel hizmet veren reklam ajanslarına başvurmak firmanız için bir dizi zararın önüne geçecektir. Furkan Reklam Ajansı olarak 10 yılı aşkın süredir firmalara Google ve sosyal medyalar üzerinden profesyonel reklam hizmetleri sunmaktayız. Hangi sektöre hangi reklam platformunun kullanılması gerektiği konularında fazlasıyla tecrübesi olan ajansımız, firmanız için en doğru yönlendirme ile sizleri başarıya ulaştıracaktır.

 | Furkan Google Seo Sem Reklam Ajansı Sosyal Medya Yönetimi