Firma Rehber Site Hizmetleri

Rehber Sitelerle Google'da Üst Sıralarda Yer Alın

Rehber siteleri, firmaların adreslerinin, iletişim bilgilerinin ve yaptığı işlerle ilgili kısa açıklamaların yer aldığı firma portallarıdır. Bu tarz firma kayıt rehber siteleri ve forum siteleri Google tarafından tıpkı sosyal medyalar gibi ayrı bir kategoride değerlendirilmektedir. Yani firmaların kurumsal web sitelerinin bulunacağı kısım, görseller, youtube videosu, sosyal medyaların bulunacağı kısım ve bu tarz rehber site ve forum sitelerinin bulunacağı kısımlar Google tarafından ayrıştırılmaktadır. Bunun sonucunda yaptığınız arama ile ilgili ne kadar profesyonel firma web siteleri olursa olsun Google mutlaka arama sayfasında görseller, videolar, sosyal medyalar ve rehber siteleri de bulundurmaktadır.

 | Furkan Google Seo Sem Reklam Ajansı Sosyal Medya Yönetimi
 | Furkan Google Seo Sem Reklam Ajansı Sosyal Medya Yönetimi

Bu sayede internet siteleri rakiplerine oranla daha kötü olduğu için Google’ın çıkartmadığı web sitelerinin yerine firmalar bu tarz rehber sitelere kayıt olarak işletme bilgilerine müşterilerinin ulaşabilmelerini sağlamaktadır. Rehber sitelerin bir diğer avantajı ise firmaların web sitelerine ve sosyal medyalarına backlink göndermeleridir. Backlink, bir referans linkidir. Yani rehber site Google’a ben bu firmanın bilgilerini bu siteden aldım, firmanın kendi sitesi veya sosyal medyası burasıdır diyerek Google’ın o sayfaya giren kullanıcılarının bu siteye ulaşmak istediklerini düşünmesini sağlarlar. Bu sayede backlink aldığınız web siteniz veya sosyal medya sayfanız Google tarafından biraz daha üst sıralara yerleştirilir.

Bir firmanın web siteleri, sosyal medya sayfaları hatta ücretli reklamları olsa dahi rehber sitelere firma sayfalarını açmaları her zaman önemlidir. Çünkü rehber siteler Google tarafından ayrı bir öneme sahip olduklarından ilk sıralarda mutlaka çıkarak müşterilerin firmanızı görmesini sağlarlar. Ayrıca verdikleri backlink sayesinde web sitenizin ve sosyal medyalarınızın sıralamasını yükseltirler. Furkan Reklam Ajansı olarak çalıştığımız firmalar arama sıralamalarında ilk sıralarda çıksalar bile kobigezgini.com rehber sitemize de kayıtlarını mutlaka yapmaktayız. Bu sayede kolay kolay sıralamalarının düşmemesini ve arama sonuçlarını hem web siteleri ile hem sosyal medyaları hem de rehber site kayıtları doldurmasını ve neredeyse ilk sayfanın tamamını doldurmasını sağlamaktayız. Siz de firmanızı rehber sitelere kayıt ettirerek hem ilk sayfada firmanızın yer almasını hem de web sitenizin sıralamasını yükseltebilirsiniz. Rehber site kaydı hizmetimizden yararlanmak için bizimle iletişime geçebilir ve daha kapsamlı çalışmalar yaparak işletmenizi internette lider pozisyona getirmek için randevu talep edebilirsiniz.