Marka Bilinirliği ve Yönetimi

Marka Bilinirliğini Arttırmak ve Marka Algısı Oluşturmak

Marka bilinirliği, tüketicilerin bir marka ile ilişki kurması ve o marka ile belirli ilişkileri olması için ön koşuldur. Dolayısıyla marka bilinirliği marka imajı ile yakından ilişkili bir faktördür. Markalara duyulan güven, marka bilinirliği ve marka imajı ile yaratılır. Markalara duyulan güven, esasen marka bilinirliği, marka imajı ve markanın kullanımından duyulan memnuniyet ile şekillenir.

Psikolojik çalışmalar, marka bilinirliğinin ve marka imajının satın alma niyetinde özellikle güçlü bir etkisi olduğunu kanıtlamıştır. Ayrıca, marka imajının bir markanın itibarı arasında doğrudan etkilendiği ve her iki marka bileşeninin birlikte satın alma davranışımızı büyük ölçüde etkilediği bilimsel olarak doğrulandı.

Marka bilinirliğine ve marka imajına önemli bir katkı, markanın sloganı ve fikridir; bu, markaları öneren çok sayıda gösterim ile karakterize edilir. Marka bilincini artırmak için, markayı tanımak en önemli etken faktörlerden biridir. Reklam ve iletişim, örneğin dijital medyada marka bilinirliğinin artmasına ve marka imajının tanıtımına belirleyici bir katkı sağlar.

Dijital pazarlamaya başlamadan önce markanızın müşteride bırakmak istediği etkiyi net olarak belirlemek ve bu etkiyi sağlayacak stratejiler geliştirmek çok önemlidir. Markanız kaliteye mi odaklı, düşük fiyatlara mı yoksa rakiplerinizle aranızda büyük bir fark mı var gibi sorulara cevap verilerek müşteri üzerinde marka ile doğrudan çağrışım yapacak mesajlar işlenmelidir.

 | Furkan Google Seo Sem Reklam Ajansı Sosyal Medya Yönetimi

Marka Yönetimi

Marka yönetimi, genellikle markanın mesajı veya marka politikası olarak adlandırılır. Markayı tüketicilerin kafasında güçlendirmek için stratejiler ve pazarlama yöntemleri ile ilgilenir.

Dünya üzerinde kurulan tüm işletmelerin ve markaların tek bir amacı vardır. O da satış yaparak kazançlarını arttırmak. Bu tüm işletmeler için geçerlidir. Önemli olan bu amaca hangi yolları izleyerek gidileceğinin tercihini doğru yapmak ve o yolun gerektirdiklerini karşılamaktır. Bazı markalar kaliteyi tercih ederek yüksek fiyat ve müşteri memnuniyeti odaklı gider. Bazı markalar da ekonomik fiyat politikası ve yüksek müşteri destek servisleri ile. Marka yönetiminde bunun gibi yüzlerce alternatif vardır. Burada önemli olan markanın hangisini tercih edeceği değil tercihini yaptıktan sonra bu tercihe uygun adımların ve çalışmaların doğru yapılması gerektiğidir.

Satış ve kazanç arttırmak olarak belirlenen asıl hedefe ulaşmak marka yönetimi ile mümkündür. Marka yönetimi denizde yönünü kaybetmiş bir gemiye rotasını çizmek ve gideceği yeri söylemek gibidir. Marka yönetiminde önemli bir husus da marka yöneticilerinin markanın sunduğu hizmetleri çeşitlendirebilmesi ve böylece kendisini rakiplerinden ayıran özellikleri ortaya çıkartması gerekmektedir. Çünkü tüketici nezdinde marka tercihini yaratan şey markanın imajı kadar sunduğu hizmetlerdeki farklılıklardır.

 | Furkan Google Seo Sem Reklam Ajansı Sosyal Medya Yönetimi

Markanızın Geleceğini Doğru Ellere Emanet Edin

Furkan Marka Patent Tescil Danışmanlık Ofisi olarak firmalara marka algısı oluşturma, mara bilinirliğini arttırma ve marka yönetimi gibi konularda hem danışmanlık hizmetleri sunmakta hem de dijital pazarlama alanında firmanın ihtiyaçlarını karşılamaktayız. 10 yılı aşkın süredir hem marka patent hizmetleri vermekte hem de firmaların google ve sosyal medya üzerinde reklam ve tanıtım faaliyetlerini yönetmekteyiz. Google SEO tabanlı kurumsal web sitelerin kurulumu, Google Ads reklamlarının oluşturularak Google’da firmanın müşteri sayısını arttırmaktayız. Aynı zamanda marka algısı ve marka bilinirliği için oldukça önemli olan sosyal medya çalışmalarını da gerçekleştirmekteyiz. Kurumsal Api kodlu sosyal medya sayfalarının kurulumu ve sosyal medya reklamları ile kısa bir süre içerisinde firmanın bilinirliğini büyük ölçüde arttırmakta ve müşterileri arasında marka algısını yerleştirmeyi başarmaktayız. Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 | Furkan Google Seo Sem Reklam Ajansı Sosyal Medya Yönetimi